Logo Polskie Towarzystwo GeograficzneNapis PTG - Oddział Katowice

 

Komunikat nr 7 z dnia 28 lutego 2020

 

W dniu 7 marca – wieczorem - Komitet Główny OG ogłosi Listę uczniów zakwalifikowanych
do zawodów finałowych, które odbędą się w III LO w Gdyni w dniach 16-19 kwietnia br. Na razie podaję termin warsztatów dla potencjalnych finalistów, które mogą odbyć się tylko 4 kwietnia. Na miejsce zajęć wyznaczamy centrum Katowic, tak jak 2 lata temu, godziny przed/południowe.  Szczegóły będą w następnym komunikacie.

Jednocześnie zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z ostatnich zawodów okręgowych na WNP UŚ.

Elżbieta Markowiak – sekretarz KO OG

 

 


 

 

 

XLVI Olimpiada Geograficzna  -  Zawody Okręgowe

Sosnowiec, 8-9 lutego 2020 r.

Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Przyrodniczych  

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

8 lutego 2020 r. (sobota)

           Godz. 8.15 – zebranie JURY zawodów okręgowych XLVI OG – sala 104

 

 

  9.00-10.00   Rejestracja zawodników,  wypłata należności za dojazd,
                       wydawanie zaświadczeń (budynek WNP UŚ, I piętro, k. auli)

  9.45-10.30   Losowanie miejsc i numerów kodowych; wejście do auli

10.30-11.00   Uroczystość otwarcia zawodów z udziałem prodziekana WNP -

                       - dr hab. Urszuli Mygi-Piątek prof. UŚ

11.00-14.00   Zawody pisemne (podejścia 45’+60’+45’)

14.00-14.45   Obiad (bar na I piętrze)

 

w godz. 19-20 – ogłoszenie wyników CZĘŚCI PISEMNEJ ZAWODÓW 

        na stronach internetowych http://ptg.wnoz.us.edu.pl

lub http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

 

 

Zajęcia dla nauczycieli (sala 205)

 

11.00-11.45  Wykład dr Michała Ciepłego pt. Zastosowanie technologii  geoinformacyjnych na lekcjach geografii

12.05-13.05  Spotkanie z sekretarzem KO OG mgr Elżbietą Markowiak  - sprawy bieżące związane z  Olimpiadą  Geograficzną 

13.15-14.00 Wykład dr hab. Sławomira Sitka pt. Aktualne problemy   demograficzne i gospodarcze Górnośląsko-Zagłębiowskiej  Metropolii                                           

 

9 lutego 2020 r. (niedziela) – aula WNP

 

     8.00- 8.30  Przygotowanie do zawodów

                       Uczniowie przygotowują się w sali 2.2 (II piętro)

    8.30-13.00 Zawody ustne

13.15-14.00 Wykład dr hab. Elżbiety Zuzańskiej-Żyśko prof. UŚ

                     pt. Metropolie w przestrzeni geograficznej

 

ok. godz. 14-tej - ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów okręgowych

 


 

Komunikat nr 6 z dnia 27 stycznia 2020

Przed podaniem do wiadomości Państwa „Programu zawodów okręgowych”  przekazuję kilka informacji ważnych podczas przygotowań: na zawody pisemne (początek sobota,  godz. 11.00 słownie JEDENASTA) należy zabrać w tym roku wyłącznie 2 długopisy/pióra, ołówek, gumkę, linijkę i kątomierz. Odpowiedzi ustne (początek niedziela, godz. 8.30) będą odbywały się przy Mapie fizycznej Europy i będą dotyczyły wylosowanego obszaru i jego zagospodarowania.

Jeżeli  wiadomo, że uczeń na pewno nie przybędzie na zawody 8 lutego, proszę  zgłaszać to już teraz.  W   uzasadnionych przypadkach można będzie przygotować prośbę o przeniesienie uprawnień na następną edycję Olimpiady (tylko w przypadku uczniów młodszych niż z klasy maturalnej).

Przypominam o konieczności dostarczenia podczas rejestracji zaświadczenia o dysleksji. Jeżeli uczeń posiada niedosłuch, jest możliwość wskazania mu miejsca jak najbliżej przodu Auli, w której będą odbywały się zawody.

Organizator zawodów z dotacji MEN pokrywa koszty dojazdu (jeśli tego nie dokona szkoła macierzysta ucznia),   wyżywienia i ewentualnie noclegu zawodników, natomiast opiekunowie rozliczają się w swojej szkole.

Elżbieta Markowiak – sekretarz KO OG

 

KOMUNIKAT nr 5 z dnia 10 stycznia  2020

Komitet Okręgowy podaje do wiadomości, że zawody II etapu odbędą się 8 lutego br.  (część pisemna) i 9 lutego br. (część ustna dla uczniów, którzy zdobędą największą ilość punktów) na WNP  UŚ ul. Będzińska 60 w Sosnowcu. Dokładny czas rozpoczęcia zawodów będzie podany po zebraniu sekretarzy w Warszawie na dwa tygodnie przed Olimpiadą.

Dla uczniów, którzy mają trudny dojazd z miejsca zamieszkania do Sosnowca, przewidziany jest nocleg w PTSM "Ślązaczek" w centrum Katowic, ul. Sokolska 26 (dojazd spod gmachu WNP autobusami 40, 805, 807). KONIECZNA JEST już REZERWACJA NOCLEGU. Proszę o pilne przesłanie informacji, czy uczniowie/uczeń biorący udział w zawodach okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej będą korzystać z noclegu. Jest też możliwość załatwienia odpłatnego noclegu dla opiekuna.

Proszę ponadto w terminie do 15 stycznia dostarczyć/przesłać pocztą do Komitetu Okręgowego "ANKIETĘ osobową ucznia dopuszczonego do zawodów pisemnych II stopnia".  Nauczyciel zobowiązany jest do sprawdzenia czy formularz wypełniony jest poprawnie, kompletnie (z adresem e-mailowym i telefonem ucznia i szkoły)  i posiada pieczątkę szkoły oraz podpis dyrektora.  Formularz Ankiety jest już opublikowany na www. olimpiadageograficzna.edu.pl/aktualności.  

Z przekazaniem Ankiety nie można czekać do przyjazdu na zawody.

Informuję Opiekunów zainteresowanych zwrotem kosztów podróży ucznia na zawody okręgowe , że może on być dokonany wyłącznie po przekazaniu biletu na przyjazd w sobotę 8.02. ewentualnie (dla zawodników ustnych) w niedzielę 9.02. Wtedy jest to bilet sobotni (tam i powrót) i niedzielny. Zwroty dotyczą oczywiście dojazdu tzw. ekonomicznym  środkiem transportu, tj. pociągami Kolei Śląskich lub autobusami/tramwajami ZTM.

Z uwagi na konieczność finansowego przygotowania w Komitecie Okręgowym bardzo proszę o zgłaszanie e-mailem -  na powyższy adres -  przybliżonej kwoty przewidzianej do zwrotu. KOMITET GŁÓWNY - z uwagi na mniejszą dotację MEN na cele olimpiad przedmiotowych - zwraca się z prośbą o rozważenie sfinansowania dojazdu przez szkoły.

Dodatkowo przypominam o przygotowaniu na czas rejestracji zawodnika  ewentualnego zaświadczenia o dysleksji.  Jeżeli uczeń posiada niedosłuch, jest możliwość wskazania mu miejsca jak najbliżej przodu Auli, w której będą odbywały się zawody.

Organizator zawodów pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia i ewentualnie noclegu wyłącznie zawodników, natomiast opiekunowie rozliczają się w swojej szkole.

 

Elżbieta Markowiak - sekretarz KO OG

 

Wyniki I Etapu Olimpiady

 

 

Komunikat nr 4 z dnia 11 grudnia 2019

            Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Sosnowcu, pracujący w bieżącym projekcie (na lata 2019-2022) w składzie: dr hab. Adam Hibszer- przewodniczący, mgr Elżbieta Markowiak - sekretarz oraz członkowie dr Marta Chmielewska, mgr Bożena Dobosik, mgr Ewa Drozd, dr hab. Renata Dulias, dr hab. Maria Fajer, mgr Bogusława Grabowska, mgr Mariola Lux, mgr Henryk Mróz, mgr Barbara Tryba i mgr Alojzy Zimończyk, podaje do wiadomości wyniki weryfikacji prac I etapu.

            W ciągu 5 dni roboczych od ogłoszenia wyników uczniowie mogą składać do Komitetów Okręgowych odwołania.

 

 

 

 

Facebook OK PTG

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
47
Odsłon artykułów:
30074

Partner