SZYMON MOL zwycięzcą XLV Olimpiady Geograficznej

Szymon MOL - uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, podopieczny mgra Marka Wójtowicza, reprezentant okręgu  sosnowieckiego, wygrał tegoroczną edycję Olimpiady Geograficznej.

Zawody finałowe odbyły się w dniach 11-14 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Szymonowi, Jego Nauczycielowi – mgr. Markowi Wójtowiczowi oraz dumnym z Syna Rodzicom Szymona – GRATULUJEMY!!!

W gronie 24 laureatów XLV OG znalazło się jeszcze dwóch uczniów z naszego okręgu: Mateusz Kocot z Katolickiego LO w Siemianowicach Śląskich, podopieczny mgr Marii Osiki - zajął miejsce 10., a Magdalena Bajer z I LO w Wodzisławiu Śląskim, podopieczna mgra Mariana Dziadka - zajęła miejsce 16.

W zawodach finałowych uczestniczyło prawie 120 uczniów z całej Polski, w tym 17 reprezentujących okręg z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu. Wszyscy uczniowie zdobyli tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej.

Konkurs terenowy (którego punktacja nie była wliczana do sumy końcowej Olimpiady) także wygrał Szymon Mol, 2 miejsce zajął Wojciech Haska z III LO w Katowicach (podopieczny mgr Olgi Bytniewskiej), a 3 miejsce - Tomasz Radecki z II LO w Częstochowie (podopieczny mgr Beaty Puchalskiej) i Nicola Więcław z LOTE w Cieszynie (podopieczna mgr Anny Hussar).

Wszystkim uczniom i ich Nauczycielom GRATULUJEMY!!!