Logo Polskie Towarzystwo GeograficzneNapis PTG - Oddział Katowice

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zatwierdziło już trzyletni projekt PTG na organizację Olimpiady Geograficznej - edycje od XLVI do XLVIII. W związku z tym ogłoszone przez Komitet Główny OG tematy prac konkursowych XLVI OG są obowiązujące. Bardzo proszę przy wrześniowym zgłaszaniu uczniów oraz wybranych przez nich tematów zwracać uwagę czy ostatecznie nie uległa jednak zmianie ich kolejność.

Terminarz zawodów kolejnej Olimpiady będzie podany w terminie późniejszym, na razie ustalono, że zawody okręgowe odbędą się 8-9 lutego 2020r., co w przypadku woj. śląskiego nie koliduje z feriami zimowymi.

Elżbieta Markowiak - sekretarz KO OG

 

Komitet Główny Olimpiady Geograficznie wstępnie podaje tematy prac konkursowych następnej edycji. Będą one obowiązywały w przypadku powierzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej PTG organizacji Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2019/2020. Rozstrzygnięcie konkursu na organizatora Olimpiady spodziewane jest ok. 17 VI br.  
Proszę więc czekać na potwierdzenie niżej podanych tematów (na stronie www.olimpiadageograficzna.edu.pl). Oto one:

A. Wpływ inwestycji transportowej na jakość życia w wybranej jednostce samorządu terytorialnego w Polsce
B. Krajobraz miejscowości X jako zapis działalności człowieka w środowisku przyrodniczym
C. Rzeźba terenu a organizacja przestrzeni wybranej jednostki osadniczej
D. Porównanie funkcji i struktury morfologicznej obszarów wiejskich w dwóch wybranych gminach w Polsce

 

W oczekiwaniu na ogłoszenie tematów prac konkursowych w nowej edycji Olimpiady (ma to nastąpić 17 czerwca), z przyjemnością podaję do wiadomości, że nasz najlepszy laureat, zdobywca I miejsca na finałach w Kołobrzegu - uczeń II klasy  LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, podopieczny mgra Marka Wójtowicza - SZYMON MOL - będzie reprezentował Polskę (wraz z 3 innymi zawodnikami) na XVI międzynarodowej olimpiadzie geograficznej iGeo w HONG KONG-u (sierpień br.). Uczeń ten wyjedzie ponadto na VI Bałtycką OG w rosyjskim Kaliningradzie

 

 

SZYMON MOL zwycięzcą XLV Olimpiady Geograficznej

Szymon MOL - uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, podopieczny mgra Marka Wójtowicza, reprezentant okręgu  sosnowieckiego, wygrał tegoroczną edycję Olimpiady Geograficznej.

Zawody finałowe odbyły się w dniach 11-14 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Szymonowi, Jego Nauczycielowi – mgr. Markowi Wójtowiczowi oraz dumnym z Syna Rodzicom Szymona – GRATULUJEMY!!!

W gronie 24 laureatów XLV OG znalazło się jeszcze dwóch uczniów z naszego okręgu: Mateusz Kocot z Katolickiego LO w Siemianowicach Śląskich, podopieczny mgr Marii Osiki - zajął miejsce 10., a Magdalena Bajer z I LO w Wodzisławiu Śląskim, podopieczna mgra Mariana Dziadka - zajęła miejsce 16.

 

W dniach 9-10 lutego 2019 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyły się zawody okręgowe XLV Olimpiady Geograficznej. W sobotę w części pisemnej wzięło udział 112 uczniów ze szkół województwa śląskiego. 32 zawodników, którzy z trzech testów sobotniej części pisemnej zdobyli co najmniej 78 punktów, w niedzielę zmagało się quizem oraz pytaniami w części ustnej.

Zwyciężyli ex aequo: Szymon Mol z LO KTK w Bielsku-Białej (podopieczny mgr Marka Wójtowicza) oraz Wojciech Haska z III LO w Katowicach (podopieczny mgr Olgi Bytniewskiej). II miejsce zajął Błażej Ulman (III LO w Katowicach), a miejsce III - Mateusz Kocot z KLO w Siemianowicach Śl.

Kolejne lokaty zajęli: Michał Kłaput, Bartłomiej Rupeć, Paweł Szczęsny, Jakub Janosz, Jakub Moś, Jakub Grondzikowski, Tomasz Radecki, Krzysztof Stefan, Stanisław Karpiński, Martyna Wróbel, Magdalena Bajer, Nicola Więcław.

Relacja  fotograficzna z zawodów dostępna na Fb: 

https://www.facebook.com/pg/PolskieTowarzystwoGeograficzneOddzialKatowicki/photos/?tab=album&album_id=2121682887877636

 

XLIV Olimpiada Geograficzna

 Sosnowiec, 10-11 lutego 2018 r., Wydział Nauk o Ziemi UŚ

 PREZENTACJA

 WYNIKI KOŃCOWE ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLIV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ - 11 lutego 2018

Facebook OK PTG

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
39
Odsłon artykułów:
3014

Partner