Komunikat nr 1 z dnia 7 czerwca 2021

Szanowni Państwo!

Jeszcze się nie skończyły olimpijskie zmagania XLVII edycji - dla naszych dwóch zawodników międzynarodowe!!! - a już rusza kolejna geograficzna przygoda dla uczniów szkół ponad-podstawowych (z prawem wzięcia udziału uczniów najstarszych klas szkół podstawowych).
Z nadzieją, że z nowym rokiem szkolnym ruszymy wspólnie z zawodami XLVIII Olimpiady, zaczynam dzisiaj rozsyłać pod wszystkie adresy zgromadzone przez 8 lat prowadzenia sekretariatu Komitetu Okręgowego TEMATY prac konkursowych.

Oto one:

Temat AWpływ zmian demograficznych w gminie (dzielnicy) na infrastrukturę edukacyjną na poziomie szkół podstawowych

Temat BUwarunkowania i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w wybranej gminie

Temat C. Dekada zmian w sieci osadniczej – analiza porównawcza dwóch gmin

Temat DWzniesienie terenu jako atrakcja turystyczna

Wytyczne do opracowania w/w tematów znajdziecie Państwo na stronie www.olimpiadageograficzna.edu.pl , którą polecam śledzić na bieżąco równolegle z  publikowaniem moich komunikatów na stronie ptg.wnoz.us.edu.pl.

Dla nauczycieli, którzy są początkującymi opiekunami  młodych pasjonatów geografii , polecam wzorcowe prace konkursowe zamieszczane na stronie Komitetu Głównego OG (wkrótce ukaże się czwarta już praca z naszego okręgu!), wizytę (nawet z uczniem) w siedzibie KO OG na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w sosnowieckiej Żyletce (p. 1502) w celu przeglądania starszych prac.

28 maja zakończył się konkurs na PLAKAT XLVIII OG, wkrótce będzie do pobrania ze strony KG. Jeżeli jesienią nie będzie spotkania sekretarzy w Warszawie (tak jest przez cały czas pandemii), plakat będzie dostępny tylko w takiej formie.

Podaję ponadto terminy dotyczące poszczególnych etapów zawodów:

zgłoszenia - tylko na formularzu dostępnym na stronie KG w późniejszym terminie - do 30 IX br.

zawody okręgowe - być może już w Auli WNP UŚ w Sosnowcu - 5 i 6 II 2022

finały - po raz trzeci czeka na nas III LO w Gdyni - od 21 do 24 IV 2022

Jednocześnie informuję zainteresowanych nauczycieli, że - po wcześniejszym umówieniu -
można będzie odbierać w siedzibie KO OG stare prace olimpijskie.

Pozdrawiam w przededniu 62.  - zdalnego - Zjazdu Polskiego Towarzystwa Geograficznego,
na który nauczyciele-członkowie PTG pewnie zdążyli się zarejestrować

Elżbieta Markowiak-  sekretarz KO OG oraz pracownik Biura Zarządu Głównego PTG