Logo Polskie Towarzystwo GeograficzneNapis PTG - Oddział Katowice

 

PROGRAM XXIII Dni Ziemi (rok 2015)

Uwaga!! W poniższym zestawieniu oznaczenia kolorem czarnym – oferta dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, kolorem zielonym dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych

27 marca 2015 (piątek) „Z energetyką w przyszłość” Finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – org. ZSO nr 15 (mgr Ewa Chałupska, mgr Beata Jaromin) http://www.staszic.edu.pl/index.php/konkursy/z-energetyka-w-przyszlosc

28 i 29 marca 2015 (sobota, niedziela) LV Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości na WNoZ UŚ ul. Będzińska 60, – org. PTPNoZ, http://prac.us.edu.pl/~ptpnoz/sosnowieckie_gieldy.htm

1 kwietnia 2015 (środa) termin nadsyłania prac na Konkurs plastyczny pt. „Święty Jan Paweł II w Sosnowcu” dla klas 0-3 i 4-6 (wręczenie nagród w dniu 9 kwietnia 2015) – org. SP nr 23 (mgr Marzena Szydło) http://www.sp23sosnowiec.szkolnastrona.pl/

9 kwietnia 2015 (czwartek) Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej dla dzieci w wieku lat 5 i 6 – org. SP nr 23 (mgr Marzena Szydło) http://www.sp23sosnowiec.szkolnastrona.pl/

9-16 kwietnia 2015 (od czwartku do czwartku) Wystawa prac uczniów „Sosnowiec – nasze miasto” – org. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Kilińskiego 25 (mgr Katarzyna Nowak) http://www.ckziu25.sosnowiec.pl/

10 kwietnia 2015 (piątek), godz. 13.00 „Mieszkam w Sosnowcu” Miejski konkurs dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych (VIII edycja) – org. ZSO nr 7 ul. Gwiezdna 2 (mgr Barbara Wybraniec)

13 kwietnia 2015 (poniedziałek) „Z Ekologią na Ty” Konkurs dla uczniów gimnazjów na platformie edukacyjnej – org. ZSO nr 15 (mgr Katarzyna Warzyszak-Koprowska, dr Romuald Hassa, dr Ewa Mróz, dr Marek Czerwiec) http://www.staszic.edu.pl/index.php/konkursy/z-ekologia-na-ty

14 kwietnia 2015 (wtorek) Miejski konkurs ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych (konkurs plastyczny, fotograficzny i na prezentację multimedialną) – org. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu - LO im. C.K. Norwida, ul. Kilińskiego 31 (mgr Beata Polniak, mgr Agnieszka Gałużny) http://lo8.ckziu25.sosnowiec.pl/pl/wydarzenia/zmieniajacy-sie-krajobraz-mojego-miasta

15 kwietnia 2015 (środa), godz. 13.00 „Matematyczny Slalom” I etap XV Miejskiego Konkursu dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych (etap II – finałowy odbędzie się w piątek 8.05.2015 o godz. 9.00) – org. ZSO nr 7 ul. Gwiezdna 2 (mgr Małgorzata Wiórkowska, mgr Elżbieta Czarnecka)

16 kwietnia 2015 (czwartek), godz. 12.00 „Zieloną Ścieżką” Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych (konkurs wiedzy, konkurs na plakat, strój z surowców wtórnych, prezentację multimedialna na temat degradacji i ochrony wód) – org. Gimnazjum nr 13 (mgr Ewa Bramora, mgr Elżbieta Gdesz, mgr Agata Woźniak, mgr Anna Zimna)

17 kwietnia 2015 (piątek), godz. 10.00 „Krajobraz antropogeniczny Sosnowca – dawniej i dziś” Finał XXIII edycji miejskiego konkursu na pracę o tematyce ekologicznej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – org. III LO im. B. Prusa, zgłoszenia udziału do 9 kwietnia (mgr Bożena Aleksiewicz, mgr Beata Przybyła, mgr Ewa Mazur)

17 kwietnia 2015 (piątek), godz. 16.00-22.00 Noc z Geografią przed Maturą (i nie tylko) na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ – wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ul. Będzińska 60 – org. zespół WNoZ UŚ. Więcej informacji na stronie: http://ptg.wnoz.us.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=155&Itemid=18

21 kwietnia 2015 (wtorek) „Wirtualny wiosenny spacerek” Konkurs międzyszkolny dla uczniów klas II-IV szkół podstawowych (komputerowy test wiedzy przyrodniczo-ekologicznej) – org. SP nr 40, (mgr Małgorzata Hamryszak, mgr Małgorzata Hollek, mgr Alicja Ogurek) http://sp40sosnowiec.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=13&

22 kwietnia 2015 (środa) w godz. 10.00-12.30 Międzynarodowy Dzień Ziemi na WNoZ UŚ – warsztaty dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – org. Muzeum WNoZ, http://muzeum.wnoz.us.edu.pl/

23 kwietnia 2015 (czwartek) Dzień Geografa na WNoZ UŚ dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym:
- godz. 8.30-12.00 „Poznaj Sosnowiec” gra miejska dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów (spotkanie o 8.30 pod dinozaurem na WNoZ UŚ przy ul. Będzińskiej 60) – org. zespół UŚ, zgłoszenia uczestników: 4-osobowych zespołów szkolnych (3 uczniów + nauczyciel na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 kwietnia 2015)
- godz. 12.00-15.00 wykład + warsztaty + quiz PTG „Z geografią za pan brat” (zgłoszenia uczestników quizu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21 kwietnia 2015) – org. Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu oraz studenci Koła Naukowo-Podróżniczego "Denali" http://www.denali.us.edu.pl/III_dzien_geografa.html

23 kwietnia 2015 (czwartek) – termin przesłania prac na I etap konkursu na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych „Cenne pod względem przyrodniczym obszary Sosnowca”; II etap – test wiedzy o cennych przyrodniczo obszarach w Sosnowcu odbędzie się 29 kwietnia 2015 o godz. 12.00 – org. ZSEiI: Gimnazjum nr 15 (mgr Beata Brodowska, mgr Bożena Dąbek) http://www.gim15.zse.edu.pl

23 kwietnia 2015 (czwartek), godz. 10.00 X Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej „I tu kiedyś żyły dinozaury” dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat. Podsumowanie VII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „W krainie dinozaurów” dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski – org. Przedszkole Miejskie nr 45, ul. Kisielewskiego 4a (mgr Katarzyna Nizioł, mgr Beata Witko, mgr Ewa Fudała-Łabuś)

27 kwietnia 2015 (poniedziałek) Miejski miting ekologiczny pod hasłem „Sosnowiec – moje miasto w przyszłości” – cykl zabaw, quizów, konkursów dla dzieci przedszkolnych. Otwarcie wernisażu z miejskiego konkursu twórczości plastycznej, zorganizowanego dla dzieci przedszkolnych, pt: „Sosnowiec – moje miasto za 100 lat” – org. Przedszkole Miejskie nr 51, ul. Bolesława Prusa 253A (mgr Małgorzata Mazur, mgr Marzanna Wrona-Markiewicz, mgr Halina Gierczak, mgr Aleksandra Jagoda)

28 kwietnia 2015 (wtorek) godz. 11.30 „Skrzydlaty eksperyment Ziemi” Test pisemny XVI edycji Ogólnopolskiego konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Finał regionalny (woj. śląskie i opolskie) oficjalne ogłoszenie wyników konkursu – część plastyczna i teoretyczna 21 maja 2015 o godz. 12.00 w Oddziale Górnośląskim PIG PIB w Sosnowcu; natomiast finał ogólnopolski odbędzie się 28 maja 2015 w siedzibie Muzeum Geologicznego PIG PIB w Warszawie) – org. PIG PIB http://sosnowiec.pgi.gov.plhttp://www.pgi.gov.pl/pl/konkurs-gornoslaski-sosnowiec/5518-skrzydlaty-eksperyment-ziemi-2015.html

29 kwietnia 2015 (środa) „Odkrywamy zielone krajobrazy naszego miasta” XV edycja warsztatów w lesie dla dzieci przedszkolnych i klas 0-2 szkoły podstawowej – org. Przedszkole Miejskie nr 34, ul. Hanki Sawickiej 1 (Bożena Gajdzik) http://pm34sosnowiec.przedszkolowo.pl/publikacja/68772/dni-ziemi-w-sosnowcu-

29 kwietnia 2015 (środa), godz. 10.00 Miejski miting ekologiczny „Mali odkrywcy wiosennego krajobrazu Sosnowca” – cykl zabaw, quizów, konkursów dla dzieci przedszkolnych oraz wystawa prac plastycznych miejskiego konkursu twórczości plastycznej „Krajobraz mojego miasta wiosną” dla dzieci przedszkolnych – org. Przedszkole Miejskie nr 40 w Sosnowcu, ul. Gwiezdna 16d (mgr Iwona Galon, mgr Izabella Rejzowicz, Jolanta Herc).

6 maja 2015 (środa) „Moja dzielnica dawniej i dziś. Zmiany w krajobrazie utrwalone na obrazach, zdjęciach, pocztówkach oraz wspomnieniach nestorów rodziny” Miejski konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów szkół podstawowych (I konkurs) oraz dla uczniów gimnazjów (II konkurs) – org. Zespół Szkół nr 9 (mgr Małgorzata Marszałek-Hałasa, mgr Małgorzata Kisielewska, mgr Agnieszka Miodek-Wiktorzak)

7 maja 2015 (czwartek), godz. 10.00 Warsztaty dla rodziców i dzieci przedszkolnych – uczestników Turnieju „I tu kiedyś żyły dinozaury” – org. Przedszkole Miejskie nr 45, ul. Kisielewskiego 4a

18 maja 2015 (poniedziałek) „Tęczowe warsztaty” Zajęcia plastyczne, teatralne, przyrodnicze, fotograficzne, literackie, sztuki użytkowej, tkackie, regionalne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Bibliotece Pedagogicznej ul. Zegadłowicza 1, godz. 10.00-14.00 – org. Gimnazjum nr 6 + Biblioteka Pedagogiczna w Sosnowcu (mgr Agnieszka Bąk)

XXIII Dni Ziemi - podsumowanie - tekst mgr Elżbiety Markowiak

SPONSORZY IMPREZ: Dziekan WNoZ UŚ oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Sosnowca

Facebook OK PTG

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
91
Odsłon artykułów:
79609

Partner